niedziela, 19 maja 2024 r.

Gminny Dzień Strażaka, Uroczyste przekazanie wozu strażackiego dla OSP Biszcza II - 2024

2024-05-05

W niedzielę 05 maja.2024 r. obchodziliśmy Gminny Dzień Strażaka połączony z poświęceniem nowego samochodu bojowego oraz wyremontowanej strażnicy.

Następnie o godzinie 14:00 rozpoczęła się msza święta na placu przy budynku remizy OSP Biszcza II.

Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Stanisław Bełz, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa w Biszczy.

Po Mszy świętej Komendant Powiatowy PSP w Biłgoraju, bryg. mgr Dariusz Gęborys, prezes Zarządu Gminnego OSP RP w Biszcz – Zbigniew Pyczko i prezes OSP Biszcza II – Adam Stępień wręczyli odznaczenia za wysługę lat druhom OSP Biszcza II.

Były też listy gratulacyjne dla osób i organizacji, które przez ostatnie lata wspierały jednostkę OSP Biszcza II w pozyskiwaniu środków na remont remizy i zakup wozu strażackiego.

Na zakończenie odbyła się uroczysta defilada jednostek OSP z terenu gminy Biszcza:  OSP Biszcza II, OSP Biszcza I, OPS Bukowina i OSP Gózd Lipiński, oraz zaprzyjaźnionej jednostki – OSP Bidaczów.

Fotorelacja: https://www.biszcza.pl/galeria/zdjecia-z-imprez-gminnych/349